"АЛКОГОЛЬ І АРИТМІЯ"

У цьому пості йтиметься про таку грізну аритмію, як фібриляція передсердь (ФП) Щодня отримую питання щодо алкоголю та ФП. Скільки можна, з якою періодичністю і таке інше. Сьогодні винесу на загальний суд дослідження HOLIDAY Monitors!

️ Для початку слід нагадати, що таке пароксизмальна фібриляція передсердь:

- аритмія (ФП) раптово виникає і самостійно проходить, частіше без втручань - медикаментозної кардіоверсії або електроімпульсної терапії. У середньому триватиме до 48год, але може і до 7 діб.

Також є персистуюча ФП (триває понад 7 діб) та постійна форма ФП.

До дослідження HOLIDAY Monitors було включено 100 пацієнтів віком від 21 року з пароксизмальною ФП, які вживають алкоголь, але без алкогольної залежності. Курець був лише 1, кофеїн одночасно з алкоголем майже ніхто не вживав.

За результатами дослідження – вживання хоча б однієї дози алкоголю достовірно збільшувало ймовірність розвитку пароксизму ФП вдвічі, 2 та більше доз – у 4 рази! Найчастіше пароксизми розвивалися через 3-4 години після вживання алкоголю.

?За 1 дозу алкоголю вважали – келих вина, 0,5 пива або 1 «шот» міцного напою.

Також вважається, що на ризик виникнення пароксизму ФП може чинити не тільки сам алкоголь, а й, наприклад, дефіцит сну, який часто супроводжує вживання алкоголю.

?Під час сну відпочиваємо не тільки ми, а й наші судини. Відбувається їх релаксація рахунок вироблення ендорфінів, у швидку фазу сну. Коли людина лягає спати п'яною, а особливо якщо і спить менше 6 годин, страждає швидка фаза сну, порушує цей процес, релаксація судин і артеріальний тиск стає нестабільною, гіпертонія може прогресувати і тим самим призводити до зриву ритму.

? Хтось може подумати - ну подумаєш, короткий пароксизм ФП, ритм зірвався і швидко відновився, це ж страшно!

Навіть короткого пароксизму протягом декількох хвилин може бути достатньо, щоб призвести до утворення тромбу та потенційно до ішемічного інсульту, особливо якщо людина не приймає антикоагулянтів. Про це у попередніх постах про ФП.

??Приходь до нас:
м. Сєвєродонецьк  
вул. Курчатова, 21
?т. 099-715-65-33
м. Лисичанськ 
пр. Перемоги, 54б (поруч з поліклінікою ім. Титова) 
?т. 099-376-18-78
м. Лисичанськ 
пр. Перемоги, 100
?т. 050-806-03-88
м. Лисичанськ
пр. Перемоги, 127
?т.099-08-13-888
м.Краматорськ
вул.Василя Стуса, 35
?т. 099-100-88-04
м.Сватове
вул. Сосюри, 101б
?т. 099-100-88-05